BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzień Wszystkich Świętych w tradycji Kościoła obchodzony jest, jako radosny dzień poświęcony Świętym, którzy swoim życiem dali świadectwo swojej wiary i miłości wobec Boga i bliźnich. Dzień ten przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, kapłaństwa, zakonu czy do życia w samotności – jest powołany do świętości.

Aby uczcić ten czas w dniu 25 października 2023 r. w Domu Kultury w Karsinie zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych dla uczniów kl. I – IV naszej szkoły. W tym dniu chętni uczniowie wraz z katechetami przebrali się za postacie świętych Kościoła Katolickiego. Na Bal przybyły liczne zastępy świętych i błogosławionych oraz niebieskich istot anielskich. Pomysłowość i kreatywność dzieci była przeogromna. Na parkiecie można było dostrzec postaci ulubionych świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Jana Pawła II, św. Łucję, mnóstwo Aniołów, a także św. Dominika Savio. Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły. Brały też udział w quizie wiedzy o świętych. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali drobne upominki. Był to piękny czas – pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Pozostały nam wspaniałe wspomnienia, zdjęcia oraz nadzieja, że za rok spotkamy się ponownie w gronie błogosławionych i świętych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców za zaangażowanie w przygotowaniu tak pięknych strojów. Organizując Bal Wszystkich Świętych chcieliśmy uświadomić naszym uczniom, że uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym i tak należy go celebrować. Nie musimy sięgać po obce tradycje, ale te, które od wieków są obecne w naszej kulturze.

Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google