PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI… #SZKOŁA PAMIĘTA

Porządkowanie grobów

W dniu 29 października 2023 r. korzystając z dobrej pogody uczniowie klasy VIII, kandydaci do sakramentu bierzmowania, pod opieką katechety wzięli udział w corocznej akcji porządkowania grobów zmarłych znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Karsinie.

Młodzież porządkowała stare zaniedbane i opuszczone mogiły, również dzieci. Uczniowie z zapałem grabili liście, wywozili je i zapalali znicze. Nasi uczniowie wiedzą, że zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do okazania troski nie tylko grobom naszych bliskich, ale również wielu bezimiennym mogiłom na naszych cmentarzach, a szczególnie tym, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Ponadto, w tym okresie we wszystkich klasach przeprowadzone zostały katechezy tematyczne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, a także o właściwym zachowaniu  się w miejscach pamięci.

Zbiórka zniczy i wkładów

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów naszej szkoły ogłoszono zbiórkę zniczy i wkładów do nich. W dniu Wszystkich Świętych udekorowano nimi puste i często opuszczone groby, które znajdują się na cmentarzu w Karsinie.

Opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google