PASOWANIE NA CZYTELNIKA

16 listopada 2023 r. w bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Od tego dnia nasi najmłodsi uczniowie mogą już wypożyczać książki i poznawać ich zaczarowany świat. Uczennice z klasy 6a, Kornelia Wojak, Natalia Łangowska, Basia Borzyszkowska i Zuzia Ossowska przygotowały piękne przedstawienie dla naszych przyszłych czytelników, podczas którego opowiedziały jak należy się obchodzić z książkami oraz jakie są podstawowe zasady ich wypożyczania. W inscenizacji wystąpił również uczeń z klasy 8b – Dawid Schiefelbein w roli strasznego wilka, który tym razem na szczęście nikogo nie zjadł a jedynie odrobinę przestraszył :-). Wszystkim naszym aktorom serdecznie dziękujemy za udział.

W trakcie pasowania uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymację czytelnika, zakładkę do książki, cukierki oraz książkowy upominek. W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki promują w ten sposób czytelnictwo i namawiają do czytania. Do książki dołączony jest również przewodnik dla rodziców.

W dniu pasowania uczniowie mogli już wypożyczyć pierwszą książkę a ponieważ sprawiło im to wiele radości, liczymy na to, że będą od teraz częstymi gośćmi w naszej bibliotece. Życzymy im dużo niezapomnianych wrażeń podczas czytania i zapraszamy do wypożyczania.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google