„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

Regulamin II szkolno-gminnego konkursu
logopedyczno–recytatorskiego
 „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

1. Organizatorem II konkursu logopedyczno–recytatorskiego pt. „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” jest Szkoła Podstawowa im. Wicka Rogali w Wielu.
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I–III Szkoły Podstawowej, którzy uczęszczają na zająca logopedyczne.
  3. CELE KONKURSU:
  • popularyzowanie poezji dziecięcej,
  • promowanie pięknej wymowy,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

4. MIEJSCE I TERMIN:

Konkurs odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu. Logopedzi z poszczególnych szkół są zobowiązani do przesłania emailowo (a.rybinska@tlen.pl) listy uczestników (imię, nazwisko, klasa) oraz treści wybranych wierszy wraz z zapisem, jaka wady wymowy jest korygowana u danego ucznia do dnia 8 kwietnia 2024 r. Godzina rozpoczęcia oraz sala, w której odbędą się przesłuchania zostaną podane logopedom w terminie do 8 kwietnia 2024 r.

5. WARUNKI UCZESTNICTWA:

• Konkurs będzie rozstrzygany w kategoriach klasowych: pierwsza kategoria – klasy I, druga kategoria – klasy II i III.
  • Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do logopedy (logopeda z poszczególnej szkoły sam ustala termin i formę zgłoszenia uczestnictwa ucznia w konkursie).
  • Zgłoszony uczestnik otrzyma wiersz wybrany przez logopedę, który będzie dostosowany do korygowanej wady wymowy.
  • Uczestnik konkursu recytuje wiersz indywidualnie wg wylosowanego numeru przed rozpoczęciem konkursu, który określa kolejność wystąpienia w przesłuchaniu.

6. ZASADY OCENIANIA:

Uczestnicy konkursu będą oceniani za:

• staranną wymowę, zgodną z zasadami kultury słowa,
  • prawidłową artykulację głosek,
  • panowanie nad oddechem, swobodne posługiwanie się nim;
  • interpretację: modulowanie głosem, właściwe akcentowanie wyrazów i zdań,
  • właściwe tempo wygłaszania tekstu,
  • opanowanie pamięciowe utworu,
  • ogólny wyraz artystyczny.

7. W skład komisji oceniającej występy uczestników konkursu, wchodzą logopedzi ze szkół biorących udział w konkursie.

8. UWAGI KOŃCOWE:

• Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu zakończenia konkursu.
  • Każdy uczestnik otrzyma pochwałę pisemną do dziennika i ocenę celującą.
  • Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian.

Anna Bunik – logopeda ze Szkoły Podstawowej w Wielu