WYCIECZKA DO MANUFAKTURY ROZWOJU I RADOŚCI

Kaszubska przygoda w Manufakturze Rozwoju
i Radości w Chojnicach

Uczniowie klas 2a, 2b i 3b w ramach zajęć języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Chojnic, gdzie wzięli udział w warsztatach wiosennych pn. Okruchy Tradycji – Pracownia mydła.

Podczas tych zajęć uczniowie poznali historię powstania mydła, którą przedstawiono za pomocą magicznego drewnianego teatrzyku – KAMISHIBAI. Obejrzeli również dawne sprzęty domowe służące do prania, mieszanki różnych ziół i kwiatów, które wykorzystali potem do dekoracji i zapachu własnego mydełka. Gdy już poznali wszystkie tajniki tworzenia mydła zabrali się za wyrabianie niepowtarzalnych kompozycji własnych mydełek w wiosennej odsłonie.

Następnie uczniowie malowali wiosenne koguciki, bawili się i integrowali w sali zabaw.

Na koniec organizatorzy przygotowali niespodziankę dla dzieci, a były to zabawy i tańce integracyjne, konkursy oraz zagadki, za które nagrodą był ogromny kosz ciastek.

Po wyczerpujących tańcach Panie prowadzące warsztaty poczęstowały wszystkich herbatką i chlebem ze swojskim dżemem.

Wycieczka ta wzbogaciła uczniów u nowe umiejętności i wiedzę co sprawiło, że zadowoleni wrócili do swoich domów.

opr. Ewa Bal