ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia 2024 roku biblioteka obchodziła Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie podczas przerw poznawali różne ciekawostki na temat książek oraz oglądali krótkometrażowe animacje o tym, jak i gdzie powstają. Czas spędzony w bibliotece tego dnia umilały nam również piosenki o czytaniu. Dla chętnych były edukacyjne kolorowanki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.

Każda nawet najmniejsza tego typu akcja czytelnicza ma na celu zachęcić jak największą ilość uczniów do odwiedzania biblioteki, wypożyczania oraz oczywiście czytania książek. W naszej szkolnej bibliotece jest naprawdę ogromny wybór, w dużej części są to nowości czytelnicze i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google