LENA WIETESKA MISTRZYNIĄ EUROPY

XII MISTRZOSTWA POLSKI FITNESS SPORTOWY

W dniach 26-28.04.2024 r. odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowych w Gdańsku organizowane przez Polską Federację Fitness Sportowego oraz Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak.

Do Gdańska zjechali się najlepsi zawodnicy z blisko 30 klubów z całej Polski! Co roku dołączają do cyklu zawodów kolejne nowe Kluby, co sprawia, że Fitness Sportowy staje się znaczącą dyscypliną na bardzo wysokim poziomie.

W sobotę i niedzielę 27-28 KWIETNIA 2024 r. podczas XII Mistrzostw Polski Fitness Sportowego na scenie zaprezentowali się tegoroczni Debiutanci oraz osoby, które po raz kolejny będą chciały obronić swój Mistrzowski tytuł z ubiegłych lat. Występują kategorie wiekowe dzielone na poziom zaawansowania jak: Fitness Dance, Fitness Show, Fitness Acrobatic. Każdego dnia oprócz występów SOLO można było podziwiać także kategorie Duetów, Trio, Grup (4-10 os.) i Formacji (+11 os.). Dodatkową Kategorią jest Fitness PERFORMANCE – czyli kategoria z dozwolonym 1 elementem akrobatycznym i odbywa się na parkiecie bez mat gimnastycznych. Fitness Performance także posiada podział na solo, duety trio i grupy i nastawiona jest na więcej elementów tanecznych.

Nasze dwie tancerki PARADISE KARSIN: LENA WIETESKA oraz AGATA PRUSKA reprezentowały klub Kwitniewska Gym. Lena Wieteska jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Karsinie, a Agata Pruska Szkoły Podstawowej w Czersku.

Nasze zdolne dziewczyny wywalczyły 2. miejsce w kategorii duet w Debiutach w Fitness Sportowym w kategorii fitness show 12-14 lat.

2. miejsce w MISTRZOSTWACH POLSKI wywalczyła Lena Wieteska w kategorii solo fitness show oraz 6. miejsce w MISTRZOSTWACH POLSKI w kategorii duet fitness show wywalczyły Lena Wieteska i Agata Pruska.

Dziewczyny jesteście WIELKIE!!!
Jesteśmy dumne i szczęśliwe, że mamy tak zdolne tancerki.

MISTRZOSTWA EUROPY FITNESS
AUSTRIA 2024

LENA WIETESKA została powołana do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Fitness – Austria 2024. Mistrzostwa odbyły się w Wiedniu w dniach 01–03.05.2024 r.

Lena okazała się najlepsza z najlepszych pokonując wszystkie swoje przeciwniczki zwyciężając w swojej kategorii zdobywając tytuł MISTRZYNI EUROPY w kategorii solo fitness show do lat 13.

Jednocześnie Lena została wybrana do 10 najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw Europy:

Top 10 – BEST OF THE BEST
IDC FITNESS EUROPEAN CHAMPIONSHIP
AUSTRIA 2024
LENA WIETESKA

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze zdolne tancerki mogą się rozwijać i zdobywać takie trofea!!!

Iwona Laska

Zwycięski taniec Leny

Taneczny duet Leny i Agaty

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google