ŚWIĘTA MAJOWE – MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY

7 maja 2024 r. uczniowie klas czwartych zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny na temat rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi.

Recytacje przeplatane śpiewem i zakończone zatańczonym przez kilka par walcem były radosnym finałem świętowania. Choć program został zaprezentowany nieco później, uczniowie sprostali zadaniu, pokonali tremę. Debiut czwartoklasistów można uznać za udany.

Nad przygotowaniem programu artystycznego czuwali wychowawcy: pp. Aleksandra i Mariusz Ossowscy oraz p. Maria Oller. Stronę muzyczną opracowała p. Anna Muchowska, a choreografię walca angielskiego zaprezentowanego przez uczniów – p. Iwona Laska.

Następnie wszyscy obejrzeli nagranie tańca Leny Wieteski, nagrodzonego w Wiedniu tytułem MISTRZYNI EUROPY w kategorii solo fitness show do lat 13. Pan dyrektor Aleksander Łosinski wręczył Lenie drobny upominek.

Na koniec pani Beata Biegniewska wręczyła nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie z okazji Dnia Ziemi.

Z kolei Pani Anna Muchowska przekazała Kamilowi Millerowi nagrodę Wójta Kobylnicy za pracę plastyczną w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Wielkanoc na Pomorzu”.

Grzegorz Bławat

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google

Montaż słowno-muzyczny – video

Walc angielski dla biało-czerwonej – video