WYCIECZKA DO UNIEJOWA I PARKU ROZRYWKI MANDORIA

W dniach 23-24 maja 2024 r. uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w dwudniowej wycieczce szkolnej.

Pierwszy dzień wycieczki uczniowie spędzili w termach w Uniejowie.

TERMY UNIEJÓW

Termy Uniejów to urokliwe miejsce, gdzie można cieszyć się gorącymi źródłami, basenami termalnymi i atrakcjami wodnymi. Obiekt korzysta z wód termalnych, które pochodzą z odwiertów wykonanych na głębokości ponad 2000 metrów.

Woda ma niski stopień mineralizacji i doskonale sprawdza się w leczeniu wielu chorób, takich jak schorzenia skóry, układu oddechowego i reumatyzmu. Temperatura wody w basenach wynosi 34°C.

PARK ROZRYWKI MANDORIA

Następnego dnia po śniadaniu uczniowie udali się do Parku Rozrywki Mandoria,

Mandoria to największy w Europie rodzinny park rozrywki “pod dachem”. Znajduje się w Rzgowie na terenie Miasta Mody PTAK pod Łodzią. Park jest w całości kryty i stylizowany na renesansowe miasto handlowe z XVI wieku.

Po obiedzie, aby trochę odpocząć uczniowie, obejrzeli 40-minutowy film 3D, a potem jeszcze przez godzinę korzystali z atrakcji parku.

Opiekunami uczniów byli: pp. Maria Solecka (kierownik), Anna Muchowska oraz pp. Mariusz Ossowski i Grzegorz Bławat. Za kierownicą zasiadł p. Piotr Czapiewski z firmy Robus.

W czasie wycieczki wszystkim dopisywał doskonały humor, pogoda także była dla nas łaskawa.

Grzegorz Bławat