JULIA BŁAWAT LAUREATKĄ KONKURSU “POPISZ SIĘ TALENTEM”

Julia Bławat laureatką VIII edycji konkursu
„Popisz się talentem”

            „Popisz się talentem” to największy ogólnopolski konkurs literacki dla szkół podstawowych organizowany przez wydawnictwo Nowa Era.

            Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania o przygodach w fikcyjnej krainie – Emotilandzie, gdzie mieszkają same emotki: Uśmiechnięta Buźka, Zła Minka, Spryciarz, Trupia Czacha i inne. Praca musiała liczyć około 500 słów.

            Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów naszej szkoły. W sumie organizatorzy otrzymali ponad 1300 opowiadań. Pod koniec maja jury konkursowe, w którym zasiedli m.in. pisarze tworzący literaturę dla dzieci – Barbara Kosmowska i Rafał Witek – wyłoniło 30 laureatów – po 15 z klas I – IV i V – VIII.

            Wśród nagrodzonych prac znalazło się opowiadanie naszej uczennicy Julii Bławat z klasy IV a pt. „Przygoda z klaunem”. Julia wykazała się niesamowitą kreatywnością, ciekawym podejściem do tematu i poczuciem humoru.

            Nagroda, którą otrzymała Julia, jest niezwykła – debiut literacki w pięknie zilustrowanej i wydanej książce! Opowiadanie Julki zostanie w niej zamieszczone. Ukaże się ona jesienią.

            Jeszcze raz serdecznie gratulujemy autorce i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Sylwia Głowacka