PODZIĘKOWANIA ZE SCHRONISKA “PRZYTULISKO”

WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

Serdecznie dziękujemy uczniom klas 1-3 oraz rodzicom za okazanie wielkiego serca dla potrzebujących zwierząt ze Schroniska „Przytulisko” w Chojnicach.

Od 8 do 17 września w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Ruszamy z pomocą dla zwierząt”, która miała na celu uwrażliwienie dzieci na los skrzywdzonych, bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości i niesienia im pomocy.

Każda klasa zaangażowała się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków. Jednak największe zaangażowanie okazała klasa II a i II b. W nagrodę uczniowie udali się do schroniska. Natomiast pozostali uczniowie, którzy przyłączyli się do zbiórki otrzymali szkolny worek, długopis lub kredki.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje schronisko. Zobaczyły jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów oraz poznały historie niektórych zwierząt. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zapamiętywali imiona psów i kotów, nawet niektórzy wybrali zwierzaki, które chcieliby zaadoptować za zgodą rodziców. Na zakończenie spotkania został przybliżony temat dotyczący procedury przygarnięcia czworonożnego pupila.

 Należy dodać, że liczba zwierząt w schronisku zmienia się z dnia na dzień. Podczas naszej piątkowej wizyty (24 września) w schronisku było 80 psów i 132 koty.

opr. Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google