OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W środę 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiono go 20 lat temu. Jego celem jest promocja książek i głośnego czytania.

W tym dniu uczniowie z klas VII i VIII oraz nauczyciele języka polskiego czytali fragmenty ciekawych książek. Słuchaczami byli najmłodsi (klasy I – III i zerówki) oraz najstarsi (klasy VIII) uczniowie naszej szkoły. Wśród odczytanych tekstów nie zabrakło fragmentów znanych chyba każdemu przygód Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Pszczółki Mai i Maszy. Na liście wybranych książek pojawiły się też znakomite opowiadania z tomu „Gorzka czekolada” oraz powieść Zygmunta Narskiego.

Podczas długich przerw zamiast muzyki z radiowęzła można było posłuchać fragmentów „Mikołajka” i „Pamiętnika nastolatki”.

Szósto- i siódmoklasiści otrzymali zaproszenie do biblioteki szkolnej. Tam odbyło się głośne czytanie wybranych artykułów z młodzieżowych czasopism – „Victora” i „Victora Juniora”.

Wrześniowe głośne czytanie z pewnością już na stałe zagości w kalendarzu naszej szkoły i, miejmy nadzieję, sprawi, że uczniowie będą więcej czytać i częściej zaglądać do szkolnej biblioteki.

opr. Sylwia Głowacka

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google