ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest w pierwszy piątek października. W tym roku był to dzień 1 października i zgodnie z zasadą, iż „nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty”, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły bawili się tabliczką mnożenia.

Lekcje matematyki tego dnia rozpoczynały się od burzy mózgów, by znaleźć jak najwięcej zastosowań dla wspomnianej tabliczki mnożenia. Układano hasła i rymowanki o bohaterce tego dnia, które zapisano i przedstawiono w formie plakatów szerszej publiczności na korytarzu szkoły. Dobrą zabawę zapewniły układanki, domina, kolorowanki szyfrujące, a działania te opatrzono hasłem: „Mnożyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.”

Uzupełnienie zabawy z rówieśnikami mógł stanowić mały egzamin z tabliczki mnożenia, do którego chętni uczniowie mogli podejść już indywidualnie w zaciszu domowym korzystając z linku otrzymanego od nauczycieli za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

 Nauczyciele matematyki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google