PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z księgozbioru  i  nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    W środę 27 października uczniowie z klasy VII a zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny. Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po części artystycznej uczniowie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Gdy obietnica została złożona nastąpiło uroczyste pasowanie.

 Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami zachowania w bibliotece oraz sposobem wypożyczania książek. Pod koniec spotkania nastąpiła bardzo ważna chwila, czyli wręczenie pierwszoklasistom kart czytelnika (legitymacji bibliotecznych) oraz zakładek do książek.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po uroczystości, z pewnością biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć Pokaz Zdjęć Google