SPOTKANIE MISYJNE

Spotkanie misyjne

 22 października 2021r. nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję wziąć udział w spotkaniu z osobami, które wyjechały na misje do Meksyku.

Ksiądz Piotr Loose z Towarzystwa Ducha Świętego oraz Pani Julia Czapiewska z Wiela, podczas pobytu w naszej szkole,  opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z tegorocznym wyjazdem na misje.  Uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość usłyszeć o trudnej pracy misyjnej w tym regionie. Z ogromną uwagą poznawali życie i tradycje ludzi, w tym szczególnie kobiet, tam mieszkających. Tylko osoby osobiście zaangażowane w dzieło misyjne mogą opowiedzieć, że misje to nie tylko głoszenie Ewangelii ale szczególnie bycie z człowiekiem, w jego problemach, pomaganie mu w niesieniu jego codziennego krzyża i staranie się poprzez małe gesty (np.: taniec czy farbowanie włosów) rozjaśniać jego smutną codzienność.

Uczniowie dowiedzieli się również o działaniach misyjnych budowaniu domu dla Elizabeth czy rekolekcjach dla lokalnej ubogiej ludności. Świadectwo jakim podzielili się nasi Goście wywarło ogromne wrażenie na słuchaczach.  

opr. Elżbieta Łosinska