ECHA NARODOWEGO CZYTANIA 2021

Do tegorocznej X edycji Narodowego Czytania przystąpiło ponad 3500 organizatorów. Były to przede wszystkim szkoły i różnorodne instytucje kulturalne rozsiane na wszystkich kontynentach. Dzięki tej bardzo pożytecznej i ciekawej akcji „Moralność pani Dulskiej” zyskała wielu nowych czytelników, słuchaczy, pewnie też wielbicieli.

Właśnie otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP, która patronuje temu przedsięwzięciu, potwierdzenie udziału we wrześniowym Narodowym Czytaniu: okolicznościowy list z podziękowaniem i pamiątkowe wydanie dramatu Gabrieli Zapolskiej.

Za rok XI edycja. Będzie to spotkanie z „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. Już dziś zapraszamy na czytanie poezji narodowego wieszcza.

Jerzy Głowacki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google