„NIEZAPOMNIANE DRUGIE ŚNIADANIE” – PODSUMOWANIE KONKURSU

W dniach od 22 do 25 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu “Niezapomniane II śniadanie”. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, przygotowując swoje modelowe II śniadanie oraz zaprezentowali je wraz z hasłem motywującym do niemarnowania żywności.

Pomysły na drugie śniadanie: w tym kanapki, przekąski i koktajle były przeróżne. Część prezentowanych prac w sposób motywujący oddziaływała na wyobraźnię zachęcając innych do szanowania żywności, do dzielenia się z potrzebującymi, a także ukazując rolę witamin na zdrowie człowieka.

Konkurs oceniany był  w kategoriach wiekowych: I – III oraz IV – VIII SP. Do etapu rejonowego komisja zakwalifikowała po troje uczniów z klas młodszych i starszych.

W klasach I – III prezentowane hasła to:

  • Nie wyrzucaj żywności – daj życie ludności! Twój wybór ich życie (dzieci z Afryki)! – Hubert Spierewka, klasa II a,
  • Motto mojego pokolenia – nie wyrzucaj jedzenia! Los drugiego śniadania w Twoich rękach! – Jan Czapiewski, kl. III a,
  • Była sobie żabka mała, która śniadanko zajadała – i okruszka nie marnowała! – Maja Bok, klasa I b.

W klasach IV – VIII:

  • Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy! Kto je sobie lekceważy, musi chodzić do lekarzy! – Marika Michałowska klasa VI b,
  • Przemyślane kupowanie – jedzenia nie marnowanie! – Oliwier Słomiński, klasa VII a,
  • Nie wyrzucam, nie marnuję – jedzenie kocham, lubię, szanuję! – Antonina Datta, klasa IV b.

Chcemy dodać, iż komisja oceniająca na etapie szkolnym przyznała Hubertowi Spierewce I miejsce z wyróżnieniem. Brano pod uwagę pomysłowość, trafność i spójność tematyczną wykonanego zadania oraz włożony wkład pracy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, za zwycięzców trzymamy kciuki na kolejnym etapie, będzie to Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku.

opr. Beata Biegniewska i Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google