DZIEŃ ZIEMI 2022 W NASZEJ SZKOLE

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE…

Jak co roku 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Coroczne wydarzenie ma swoją historię od 1970 roku. Ten dzień obchodzony jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzenia świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach tego ważnego dnia. Przygotowania do tego święta trwały znacznie wcześniej. Uczniowie klas I-VIII SP pod opieką wychowawców i nauczycieli wykonali tematyczne transparenty oraz wdrożyli kreatywne pomysły ukazujące piękno naszej matki Ziemi.

Obchody rozpoczęły się barwnym korowodem wzdłuż kilku ulic Karsina. Barwne stroje, transparenty, kwiaty, pompony i utwory muzyczne, hasła ekologiczne przypominały uczestnikom przemarszu oraz mieszkańcom, że warto dbać o nasz wspólny dom.

Następnym punktem programu była bardzo pouczająca inscenizacja pt. „Jaś i Małgosia” w ekologicznej odsłonie przygotowana przez uczniów z klasy VI b. Uczennica klasy IV a – Kornelia Wojak poezyjnie przedstawiła dobre rady ekologiczne.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród ekologicznego konkursu szkolno–gminnego pt. „Eko moda”, zorganizowanego w klasach I – III SP. Nagrodę zdobyła Apolonia Studzińska z klasy I b . Gratulujemy! W tym samym czasie odbył się konkurs pt. „Ziemia to mój dom”– wyniki wkrótce…

Nad całością czuwały panie: Beata Biegniewska, Małgorzata Pokrzywińska i Agnieszka Szulc. Organizatorki dziękują wszystkim zaangażowanym w obchodach Dnia Ziemi w naszej szkole.

Oddzielne podziękowania kierujemy na ręce pana Marka Kalinowskiego za współpracę dotyczącą fotorelacji – zachęcamy do obejrzenia.

Beata Biegniewska, Małgorzata Pokrzywińska i Agnieszka Szulc

Film z przemarszu barwnego korowodu

Fotorelacja pana Marka Kalinowskiego

Autor: pan Marek Kalinowski

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google