POWIATOWE IGRZYSKA W PIŁCE NOŻNEJ – KARSIN, KWIECIEŃ 2022

Kwietniowe imprezy sportowe:

20 kwietnia 2022 r.  nasza szkoła organizowała Powiatowe Igrzyska w Piłce Nożnej dziewcząt, w których uczestniczyły zespoły: Szkoła Podstawowa w Łubianie, która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach, III miejsce Szkoła Podstawowa w Lubaniu, natomiast miejsce IV zajęła  Szkoła Podstawowa w Kaliszu.

Niewątpliwie sporym zaskoczeniem było przybycie na Turniej Patryka Dobka, ucznia Naszego Gimnazjum. Nasz lekkoatleta ma na swoim koncie szereg sukcesów. W 2021 roku na Igrzyskach Olimpijskich zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów z czasem 1:45:39. Patryk, wręczył uczestnikom pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy potwierdzające udział w zawodach. Na zakończenie turnieju wspólne zdjęcia zespołów z Patrykiem, będą pamiątką na długie lata dla poszczególnych szkół.

27 kwietnia 2022 r. organizowaliśmy kolejne Powiatowe Igrzyska w Piłce Nożnej, tym razem chłopców. Do udziału w zawodach zgłosiło się siedem gmin Naszego Powiatu. Gminę Karsin  reprezentowali uczniowie Naszej  szkoły, którzy odnieśli duży sukces.  

Drużyna piłki nożnej  z Karsina wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce. Miejsce II Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kościerzynie, III miejsce Zespół Szkół w Grabowie Kościerskim, IV miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach, V miejsce  Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie, VI miejsce  Zespół Kształcenia  w Łubianie, VII miejsce  Szkoła Podstawowa w Liniewie.  

Naszą szkołę reprezentowali: Tylkowski Wiktor, Datta Tymoteusz, Szultka Oskar, Lorek Przemysław, Kijewski Maciej, Jarząbek Aleksander, Lorek Andrzej, Knitter Filip, Knitter Tomasz, Gołuński Dawid, Frymark Oliwier.

Tym samym nasi uczniowie będą reprezentować Powiat Kościerski w Zawodach Wojewódzkich, które odbędą się już 6 maja na boisku „Orlik” w Karsinie.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Henryk Szultka

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google