DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK 2022

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Z okazji tego wydarzenia w naszej szkole odbył się tygodniowy cykl zajęć bibliotecznych dla klas I-IV oraz grup chętnych uczniów z klas V-VIII. Młodszym uczniom została przedstawiona prezentacja ukazująca korzyści płynące z czytania. Zorganizowano kalambury, w których uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuły znanych im bajek. Kolejnym zadaniem był quiz. Poszczególne klasy zostały podzielone na 2 grupy, które rywalizowały ze sobą w znajomości baśni, bajek, „Przygód Koziołka Matołka” oraz „Akademii Pana Kleksa”.

Starsza grupa uczniów zapoznała się z prezentacją „Dlaczego warto czytać jak najwięcej?”. Młodzież rozwiązywała też zadania quizowe, przygotowała plakaty, odpowiadała na pytania dotyczące lektur.

Wszystkie klasy wykazały się sporą wiedzą. Przez cały ten tydzień w bibliotece było gwarno i wesoło. Mamy nadzieję, że ta biblioteczna inicjatywa przypadła naszym uczniom do gustu. Dziękujemy za aktywność i zapraszamy do biblioteki.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google