WYCIECZKA KLASY PIERWSZEJ DO CHOJNIC

W minioną środę, 1 czerwca uczniowie klasy I b z okazji Dnia Dziecka udali się na wycieczkę do Eksperymentarium w Chojnicach. Na początku wizyty uczniowie zagłębili się w wiedzę z zakresu chemii. Ciekawe doświadczenia chemiczne z wodą okazały się najciekawszą atrakcją. Następnym punktem spotkania była nauka z zakresu przyrody. Uczniowie poznali Rezerwat Biosfery Borów Tucholskich. Słuchali dźwięków natury leśnego życia, podziwiali roślinność oraz zwierzęta, które występują i zamieszkują pobliskie tereny. Została przybliżona historia dziejów miasta Chojnice. Wielki tur jako symbol Chojnic i powiatu chojnickiego zapoczątkował założenie osady. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali legendy, która opowiadała o życiu czarownic, jak w wielkim kotle gotowały mikstury z roślin i ziół leczniczych. Ale to nie koniec atrakcji…


Uczniowie podziwiali m.in. trójwymiarową animację krążenia wody w przyrodzie, piękny bojer przypominający żaglówkę na łyżwach, budowali miniaturę akweduktu w Fojutowie, a także porozumiewali się „językiem” morskim – Alfabetem Morese’a.Kończąc wizytę w chojnickim Eksperymentarium pierwszoklasiści obejrzeli ekspozycję ukazującą miasto na przestrzeni wieków od średniowiecza do czasów obecnych. Mieli również okazję „przymierzyć” strój pradawnych mieszkańców regionu.


Nikt z uczestników wycieczki nie miał czasu na nudę, czas był wykorzystany w formie nauki i zabawy.Na zakończenie wycieczki klasa udała się na lody.

opr. Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google