WYCIECZKA DO SZTUTOWA I KRYNICY MORSKIEJ

W dniach 14 i 15 czerwca grupa naszych siódmo- i ósmoklasistów wybrała się z nauczycielami na wycieczkę nad Zatokę Gdańską.

Rozpoczęliśmy od spotkania z historią. Odwiedziliśmy były hitlerowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. Opowieść oprowadzających nas przewodników i przerażała, i zachęcała do zadumy nad tragiczną przeszłością tego miejsca.

Dużym atutem naszego wyjazdu była piękna pogoda. Dzięki niej mogliśmy skorzystać z uroków sztutowskiej plaży. Wieczorem pierwszego dnia w niektórych zajmowanych przez nas domkach w Ośrodku Wypoczynkowym „Mierzeja” pojawiły się strefy kibica – dopingowaliśmy naszych piłkarzy w meczu z Belgią. Na szczęście wynik spotkania nie zepsuł nam nastroju.

Drugi dzień wyprawy, jeszcze bardziej słoneczny, spędziliśmy w Krynicy Morskiej. W drodze do tego kurortu zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie dobiega końca budowa przekopu łączącego zatokę z Zalewem Wiślanym. A sama Krynica? Deptak, sklepiki z pamiątkami, pyszne lody i gofry. No i nadmorskie powietrze pełne jodu, za darmo…

To już ostatnia wycieczka ósmoklasistów. Uczniowie klasy siódmej nieśmiało planują już przyszłoroczny wyjazd.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google