REALIZUJEMY MEGAMISJĘ – PROGRAM FUNDACJI ORANGE

Od 1 września 2022 r. nasza szkoła będzie uczestniczyła w programie edukacyjnym MegaMisja.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji dedykowany klasom 1-3, który podnosi kompetencje cyfrowe dzieci. To m.in. krytyczne podejście do treści w sieci, netykieta, ochrona prywatności, zachowanie bezpieczeństwa, wartościowe spędzanie czasu przed ekranami czy dbanie o cyfrową równowagę i umiar. A wszystko to w formie angażującej zabawy w cyfrowym laboratorium, w którym dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika.

Szkoły biorące udział w MegaMisji otrzymują dodatkowe pomoce dydaktyczne, m.in. tablety, książki, audiobooki. I to też sprawia, że uczniowie mocno angażują się w zadania. Dotychczas Fundacja Orange przeprowadziła 7 edycji programu. Łącznie wzięło w nim udział już 1250 placówek i 40 000 dzieci w całej Polsce.