ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 r. na sali w Domu Kultury w Karsinie odśpiewaniem hymnu państwowego odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Na początku głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Brzeska.

Bardzo serdecznie witam wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Witam nauczycieli, rodziców i uczniów.

Szczególnie serdecznie witam nowego proboszcza karsińskiej parafii ks. Tadeusza Wandtkę. Witamy wśród nas i życzymy dużo satysfakcji z pracy duszpasterskiej. Mamy nadzieję na owocną współpracę na rzecz właściwego wychowanie naszych uczniów. […]

Nie zawsze jest dane dzieciom rozpoczynać rok szkolny w bezpiecznych i szczęśliwych czasach. Na pewno 83 lata temu dzień 1 września nie był dla dzieci szczęśliwy, bowiem był to dzień wybuchu II wojny światowej. A dzisiejszy dzień na pewno nie jest radosnym dniem dla dzieci w Ukrainie, gdzie żadna droga do szkoły nie jest niebezpieczna, a w niektórych częściach tego kraju nie ma szkół, bo zostały zbombardowane i spalone. Dlatego docencie to, że możecie bezpiecznie i radośnie rozpocząć naukę.

W tym roku do szkoły w Karsinie uczęszczać będzie 212 uczniów, którzy tworzyć będą 13 oddziałów klasowych. Każda klasa opiekować się będzie jedną salą lekcyjną, ale wasze lekcje odbywać się będą w różnych gabinetach przedmiotowych. W tym roku nie będzie obostrzeń epidemicznych, których przestrzegać musieliśmy podczas ostatnich prawie trzech lat. Mam nadzieje, że nie powróci też zdalne nauczanie.

Uczyć was będzie 33 nauczycieli. Wśród nich pani, której jeszcze nie znacie. Jest to pani Karolina Lipska, która pracować będzie na stanowisku pedagoga specjalnego. O tym, z  jakimi sprawami będzie można zgłaszać się do pani Lipskiej poinformują Was wychowawcy. Panią Karolinę witamy serdecznie i życzymy miłej pracy wśród nas, mało trudnych problemów do rozwiazywania i wielu sukcesów wychowawczych.

Zachęcam wszystkich uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy na rzecz swojej przyszłości. Pamiętajcie! Uczycie się nie dla nauczycieli, nie dla rodziców – uczycie się dla siebie. To od was zależy wasza przyszłość. To jak wykorzystujecie każdy rok nauki ma wpływ na wasz start w dorosłość.

Tu w sposób szczególny zwracam się do tegorocznych uczniów klas VIII. Przed Wami trudny rok. W maju przystąpicie do egzaminu zewnętrznego. Wtedy to zobaczymy efekty waszej ośmioletniej pracy. Jest jeszcze dziewięć miesięcy, by nadrobić stracony czas, uzupełnić zaległości i dobrze przygotować się do tego pierwszego w życiu egzaminu. Mam nadzieję, że powtórzycie sukces tegorocznych absolwentów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki na egzaminie, zwłaszcza z języka polskiego. Ich wynik z tego przedmiotu jest wyższy od średniego wyniku w kraju o – uwaga !!! –  ponad 10 punktów procentowych, a wynik z matematyki jest wyższy od średniego wyniku województwa o 8 punktów procentowych. Są to wyniki, które przekroczyły nasze oczekiwania, dlatego jesteśmy dumni z naszych absolwentów i mamy nadzieję, że Wy również nas mile zaskoczycie.

Kończąc, chciałabym gorąco życzyć wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, jak najlepszych ocen w dziennikach i na świadectwach a przede wszystkim zadowolenia ze zdobywanej wiedzy. Także tego, aby szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki, była miejscem do którego przychodzicie z przyjemnością, by spotkać się z kolegami, koleżankami, nauczyć się ciekawych rzeczy.

Rodzicom życzę, jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych postępów. Zachęcam też aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Zgodna współpraca może przynieść wiele dobrego na rzecz edukacji i wychowania młodego pokolenie, a także przyczynić się do wzajemnego zrozumienia.

Nauczycielom życzę satysfakcji z pracy zawodowej, szczerej wdzięczności wychowanków i ich rodziców oraz budującej i twórczej atmosfery w miejscu pracy.

 Wszystkim z całego serca życzę optymizmu i uśmiechu na co dzień, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej w tym rozpoczynającym się dzisiaj nowym roku szkolnym.

Po tym wystąpieniu pan dyrektor Aleksander Łosiński omówił ważne sprawy organizacyjne. Następnie wszyscy uczniowie z wyjątkiem uczniów klas pierwszych udali się do szkoły na spotkanie z wychowawcami.

Pierwszoklasiści zostali z Domu Kultury, aby złożyć ślubowanie oraz zostać pasowanym na ucznia naszej szkoły.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google