ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

W bieżącym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był 7 października. Nasza szkoła także zaangażowała się w obchody tego dnia. Na poszczególnych stopniach na klatce schodowej zawisły jako stałe elementy plansze z działaniami i wynikami poszczególnych przykładów z tabliczki mnożenia, a na korytarzu została przygotowana tematyczna gazetka. Na lekcjach matematyki młodsi uczniowie przypominali sobie działania i ich wyniki przy pomocy układani.

Ukoronowaniem całej akcji było pojawienie się na szkolnych korytarzach patroli egzaminatorów, które przepytywały uczniów i pracowników szkoły, a najlepszym wręczały pamiątkowe plakietki z napisem „Ekspert tabliczki mnożenia”.

Wszystkie te działania wzbudzały uśmiech na twarzach uczniów i ogromne zainteresowanie tabliczką mnożenia.

Nauczyciele matematyki.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google