PRZERWA NA CZYTANIE

            W środę 26 października nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja ta odbyła się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – zachęcanie do czytania w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

            „Przerwa na czytanie” odbyła się u nas po raz pierwszy. Uczniowie przynieśli z domów swoje ulubione książki. Polecali je koleżankom i kolegom, a przede wszystkim czytali. Szkolne korytarze zaroiły się w tym dniu czytającymi – małymi i dużymi, dziećmi i dorosłymi, o czym świadczą zamieszczone tu zdjęcia.

            Dziękujemy za udział w ogólnoszkolnym czytaniu i zapraszamy za rok!

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google