SPEKTAKL TEATRALNY “DOROTKA”

25 października uczniowie klas I – III mieli okazję wziąć udział w imprezie edukacyjnej pod tytułem „Dorotka”, w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Przedstawienie odbyło się w Sali Widowiskowo-Teatralnej im. L. Szopińskiego – Kino Remus w Kościerzynie.

Spektakl miał na celu uświadomienie uczniom, co w życiu człowieka jest najważniejsze. Piękna scenografia wprowadziła uczniów w rozśpiewaną podróż, w zaczarowaną krainę, w której mieszkał Czarnoksiężnik z krainy Oz. Główną bohaterką, jak wskazuje sam tytuł była przemiła dziewczynka Dorotka, dla której miłość i przyjaźń to największe wartości w życiu. Na swojej drodze spotkała Stracha na wróble, którego marzeniem było mieć rozum, Blaszanego Drwala, który marzył o sercu, a także Lwa, który utracił odwagę i pragnął ją odzyskać. Najzabawniejszą postacią okazała się zła Czarownica, która rozbawiła widownię lataniem na miotle.

W przedstawieniu pojawiły się również treści ekologiczne dotyczące dbania o środowisko.

Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google