DEKANALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY

20 listopada 2022r. w Brusach odbyły się dekanalne obchody dnia młodzieży, który są etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W spotkaniu tym wzięła udział grupa uczniów z kl. VIII naszej szkoły.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą podczas której śpiewał zespół Ad Dominum a Credo. Młodzież uwielbiała Boga śpiewem i tańcem z flagami. Po Mszy św. diakonia świętowania Domowników Boga przygotowała poczęstunek dla młodzieży, a następnie Siostry Zmartwychwstanki przeprowadziły część duchowo formacyjną w kościele. Młodzież wypisała na kartkach słowo, które najbardziej w życiu chciałaby usłyszeć. Z tych słów ułożono drogę prowadzącą przez kościół do ołtarza.

Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, każdy otrzymał błogosławieństwo. Na pamiątkę tego dnia i spotkania każdy otrzymał pamiątkowy upominek.

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google