SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I-III

W piątek 17.02.2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.

Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów z klas I-III: Marcelina Narloch kl. IA, Myroslava Zaitseva kl. IA, Wasylyna Lipetska kl. IA, Apolonia Studzińska kl. IIB, Pola Wieteska kl. IIB, Dominik Weltrowski kl. IIIA, Kamila Lorek kl. IIIB, Karina Talewska kl. IIIB, Kamil Miller kl. IIIB, Aleksander Szuca kl. IIIB.

Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów między innymi Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej i innych.

Skład komisji konkursowej: Sylwia Głowacka, Małgorzata Pokrzywińska, Barbara Pobłocka, Jerzy Głowacki.

Dzieci zaprezentowały się znakomicie, więc komisja konkursowa miała wielki dylemat z podjęciem decyzji. Po burzliwej naradzie przyznano dwa pierwsze miejsca, dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie miejsce.

I miejsce:

  • Marcelina Narloch z kl. IA
  • Kamila Lorek z kl. IIIB

II miejsce:

  • Wasylyna Lipetska z kl. IA
  • Karina Talewska z kl. IIIB

III miejsce:

  • Kamil Miller z kl. IIIB

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Barbara Pobłocka

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google