SPOTKANIE W TEATRZE PIASKU

SPOTKANIE W TEATRZE PIASKU

Uczniowie z klas V – VIII mieli okazję wziąć udział w niezwykłej inscenizacji kultowego utworu dla dzieci i dorosłych „Mały Książę”. W sali domu kultury 10 maja dzięki internetowi uczestniczyliśmy online w przedstawieniu przygotowanym przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny.

Historia Małego Księcia została opowiedziana w nietypowy sposób – artyści wykorzystali tu malowanie piaskiem, efekty świetlne, muzykę i grę aktorską. Mimo że inscenizacja ponadczasowej opowieści Antoine’a de Saint Exupéry’ego nie przypominała tradycyjnych spektakli teatralnych, przekaz pozostał niezmienny: przyjaźń, miłość, odpowiedzialność i dobroć okazywana innym to wartości nadrzędne, o których nie wolno zapomnieć.

Warto dodać, że spektakl o Małym Księciu zawitał do naszej szkoły dzięki Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Karsinie, który sfinansował jego zakup. Dziękujemy!

Sylwia Głowacka

Wprowadzenie do filmu