WYCIECZKA DO TORUNIA

Wycieczka do Torunia

19 maja 2023 r. uczniowie klasy drugiej oraz klas trzecich odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika – Toruń.

Dzieci mogły posłuchać historii miasta, poznać jego najważniejsze zabytki spacerując po Starówce z przewodnikiem. W Domu Legend dzieci stały się uczestnikami historii miasta wcielając się w role bohaterów toruńskich legend. Niektórzy zostali flisakami, budowniczymi krzywej wieży, Krzyżakami, inni więźniami, a jeszcze inni dworzanami króla. Ta przygoda była bardzo ekscytująca.

Po obiedzie był czas na lody, zakup pamiątek i toruńskich pierników. Na finał wycieczki odwiedziliśmy planetarium, by zobaczyć jak wygląda życie na stacji kosmicznej oraz zobaczyć kolory kosmosu w przepięknej animacji. Chociaż pogoda nam nie sprzyjała, to jednak humory dopisywały. Był to wyjazd pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Warto podkreślić, że uczestnicy wycieczki nie korzystali z telefonów komórkowych. Dzięki temu mogli w czasie podróży rozmawiać, śpiewać i żartować. Zwiedzając miasto z przewodnikiem nie rozpraszali się robieniem zdjęć – pani Basia zadbała o obszerną fotorelację. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Mamy nadzieję, że ten wyjazd, chociaż długi i meczący, zachęci naszych uczniów do tego, by jeszcze kiedyś wrócić do tego pięknego miasta.

Maria Oller

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google