SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Spotkanie ze strażakiem

W dniu 5 czerwca 2023 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie. Wszystkie informacje przekazywał dzieciom Komendant Gminnego OSP Krzysztof Datta.

Uczniowie dowiedzieli się,  jak ciężka i trudna, a czasami niebezpieczna jest praca strażaka. Poznali jego obowiązki i zadania. Zobaczyli, jak wygląda strój strażaka, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Pan Krzysztof zademonstrował zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomniał uczniom numery alarmowe. Atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich. Na zakończenie pierwszoklasiści zadawali pytania oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Pan Krzysztof Datta przekazał uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Danuta Miloch

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google