UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 – Aktualizacja galerii zdjęć

23 czerwca 2023 r. o godz. 10:00 w sali Domu Kultury w Karsinie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Udział w niej wzięli goście: wójt gminy Karsin pan Roman Brunke, ks. Tadeusz Wandtka – proboszcz naszej parafii, przedstawiciel firmy “Sylva” z Wiela pan Mateusz Byczek, pani Anna Sumionka – przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice i opiekunowie prawni uczniów oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Na początku pani Dyrektor Elżbieta Brzeska przedstawiła i podsumowała największe sukcesy naszych uczniów.

NAJLEPSZY TEGOROCZNY ABSOLWENT

NAJLEPSZYM TEGOROCZNYM ABSOLWENTEM został Wojciech Wojak. Jego osiągnięcia:

 1. Laureat kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii;
 2. Finalista kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki;
 3. Laureat etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Informatyki.
 4. Laureat etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Przedmiotów Rozwijających Kompetencje Społeczne.
 5. Laureat etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Chemii.
 6. Brązowy Medalista w Ogólnopolskim Konkursie Mistrz Programowania 2023.
 7. Kwalifikacja do zawodów II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów.

WOJTEK otrzymał NAGRODĘ WÓJTA GMINY KARSIN dla NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA oraz do stypendium za wysokie wyniki w nauce.

 • Zuzanna Lorek – 6,00 – Laureatka (I miejsce) etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii.
 • Aleksandra Krut – 6,00 – I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej w kategorii poezji śpiewnej.
 • Wiktoria Zemke – 4,94 – Finalistka etapu wojewódzkiego konkursu religijnego, zorganizowanego przez Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej i Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie.
 • Patrycja Pokrzywińska – 5,50, Oliwier Słomiński – 5,61, Paweł Dobbek – 5,50

  SUKCESY UCZNIÓW KLAS I – VII
 • Marika Michałowska – 6,00 – I miejsce w województwie pomorskim i tytuł finalisty w konkursie na drzewo genealogiczne pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz” – (kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego)
 • Marta Jarzembska – 5,92, Joanna Krause – 5,92, Dominik Landowski – 5,92
 • Antonina Datta – 6,00 – II miejsce w kategorii klas V – VIII etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie pt. „Młodzież zapobiega pożarom”
 • Iga Wieteska – 6,00
 • Lena Wieteska – 6,00 – I miejsce w Mistrzostwach Polski w Fitnessie Sportowym i powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Fitnessie Sportowym Solo do Budapesztu, gdzie wywalczyła V miejsce na świecie!
 • Dominik Bławat – 5,93, Kornelia Wojak – 6,00, Rafał Kalinowski – 5,57, Maksymilian Kosiedowski – 5,58, Oliwia Żabińska – 5,64, Lena Żuchowska – 5,75
 • Mateusz Pokrzywiński  – 6,00 – I miejsce w kategorii klas I – IV etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie pt. „Młodzież zapobiega pożarom”
 • Juliusz Jarząbek – 5,83, Marta Ossowska – 5,50, Franciszek Narloch – 5,75

Członkinie zespołu Paradise zdobywają niebywałe sukcesy na arenach nawet międzynarodowych. Wiele emocji przyniosło nam 10. miejsce w Polsce w konkursie tanecznym TVP pt. „You Can Dance 2” (Avrora Shkiria, Lena Wieteska, Iga Wieteska, Iza Narloch, Ania Lipetska, Lena Żuchowska, Antonina Datta, Natalia Łangowska).

Stypendium otrzymał również Jan Baczyński, który został powołany do kadry województwa pomorskiego piłki nożnej,

Uczniowie, którzy osiągnęli wyniki w granicach od 5.00 do 5 49 otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez firmę „SYLVA” w Wiela. Są to:

Nikola Wrzesińska – 5.45, Antoni Brzeziński – 5,25, Laura Czapiewska – 5.00, Martyna Megger – 5.33, Klaudia Molin – 5.25, Barbara Borzyszkowska – 5.07, Jan Borzyszkowski – 5.36, Natalia Łangowska – 5.14, Emilia Reszczyńska – 5.07, Lena Sumionka – 5.36, Aleksandra Burchat – 5.29, Natalia Sikorska – 5.17, Mateusz Wargocki – 5.08

Inne ważne sukcesy

Amelia Słomińska z III a, Julia Bławat z III a i Kamil Miller z III b – tytuły Mistrza I miejsca w etapie powiatowym i etapie wojewódzkim oraz tytuły I Wicemistrza Polski w Wielkiej Lidze Czytelniczej w kategorii klas I-III;

Joanna Krause i Kornelia Wojak – zdobyły tytuły finalistów w etapie powiatowym Ligi Czytelniczej w kategorii klas IV-VI.

Marcelina Narloch z klasy I a – zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej w najmłodszej kategorii wiekowej, czyli klas I – III. Kwalifikacje do etapu powiatowego tego konkursu zdobyli też Kornelia Wojak z kl. V a i Dominik Landowski z kl. VI.

Apolonia Studzińska z klasy II b – zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate „Baltic Cup Gdynia” i  IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym.

Ani jednego dnia w szkole nie opuścili Justyna Gołuńska z III a oraz Emilia Reszczyńska i Natalia Łangowska z V a.

Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim za cały rok nauki i pracy, a rodzicom za współpracę.

Pani Dyrektor życzyła też wszystkim by wakacje były źródłem wielu miłych wrażeń i przeżyć. Jednocześnie zwróciła się z apelem o ostrożność. Okres wakacji to czas miły, ale i niebezpieczny. W związku z tym należy uważać na siebie i innych.

W drugiej części spotkania uczniowie klas siódmej i czwartej zaprezentowali zgromadzonym montaż słowno-muzyczny.

Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie uczniów z ich wychowawcami, którzy wręczyli im upragnione świadectwa.

opr. Grzegorz Bławat

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google