SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2023

Sprzątanie świata Polska 2023

To już jubileuszowa, trzydziesta edycja tej akcji. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem “Sprzątanie świata łączy ludzi”.

W piątek 15 września 2023 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami, jak co roku, wzięli udział i sprzątali przydrożne tereny naszej miejscowości wraz ze ścieżką rowerową łączącą Karsin i Wiele. Zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki sprawnie wykonali zadanie, w czym pomagała piękna i słoneczna pogoda. Zebrane oraz posegregowane śmieci wrzuciliśmy do właściwych kontenerów. Czynny udział w tym przedsięwzięciu przyczynia się zwiększenia świadomości dbania o naszą  wspólną planetę wśród młodego pokolenia. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na dużą ilość niedopałków po papierosach. “Dlaczego w ogóle ludzie palą papierosy, dlaczego niszczą sobie życie i tracą pieniądze”? – pytał Wiktor z klasy V a.

Wszystkim zaangażowanym w akcję sprzątania bardzo dziękujemy!

Beata Biegniewska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google