EUROPEJSKI SUKCES LENY WIETESKIEJ

W ubiegły weekend 28 – 29 października 2023 roku w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku odbyło się „X GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak – European Championship”. Do rywalizacji przystąpiło 300 zawodników i zawodniczek.

Tancerka grupy tanecznej PARADISE KARSIN LENA WIETESKA startowała w kategorii fitness sportowy do 12 lat i zdobyła 4 miejsce. Przypomnijmy, że Lena jest tegoroczną Mistrzynią Polski i zdobywczynią 5 miejsca na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Budapeszcie.

Czym jest Fitness Sportowy?

Prekursorem Fitness Sportowego jest gdańszczanka Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Polski, Europy i Świata w w Fitness. Dyscyplina ta jest połączeniem gimnastyki, akrobatyki i show w indywidualnej choreografii. Stanowi alternatywę dla sportów wyczynowych, dając możliwość dzieciom i młodzieży wzięcia udziału w zawodach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dyscyplinę Fitness Sportowego regulują przepisy i profesjonalni sędziowie z wieloletnim doświadczeniem. Podczas zawodów obowiązuje podział na kategorie wiekowe oraz na poziom zaawansowania: fitness dance (max. 2 elementy na ścieżce akrobatycznej), fitness show (max. 3 elementy akrobatyczne), acrobatic show (elementy bez limitu – najbardziej uzdolnione zawodniczki).

Iwona Laska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google