MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu. Prowadzące przybliżyły zebranym idę wolontariatu, akty prawne które regulują tego typu działalność. Szczególna uwagę zwrócono na korzyści płynące z działalności wolontarystycznej oraz dokonano podsumowania działalności uczniów naszej szkoły poprzez przypomnienie akcji w których brano udział. Jako zachętę do dalszego działania przypomniane zostały słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Na koniec wszystkim Wolontariuszom zostały przekazane życzenia następującej treści:

„Wszystkim szkolnym wolontariuszom w dniu ich święta dziękujemy za trud, za okazaną pomoc, za wsparcie oraz za każdy uśmiech i najmniejszy gest dobrej woli. Jesteście wyjątkowymi ludźmi, którzy w dojrzały sposób postrzegają życie, poświęcają swój czas, dają cząstkę samego siebie. Jest to największy dar, którego nie można kupić. Życzymy Wam zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!”

Elżbieta Łosinska, Maria Oller

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google