SPOTKANIE Z RYCERZEM

W piątek 16 lutego dzieci klas 1-3 miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji, którą poprowadzili pani Żaneta i pan Tadeusz. Goście zaprezentowali się w pięknych, średniowiecznych strojach i opowiedzieli nam o życiu w epoce rycerskiej.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o rycerzach. Poznały zwyczaje rycerskie, obowiązki, służbę wojskową, życie codzienne. Miały okazję nie tylko zobaczyć zbroję rycerską, ale i  przymierzyć niektóre elementy stroju. Z zainteresowaniem oglądały uzbrojenie: miecze, łuki, kusze, groty, tarcze, jak również mogły potrzymać w rękach te niezwykłe przedmioty.

Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci żywiołowo reagowały na pokaz i angażowały się w jego przebieg. Nie zabrakło śmiałków, którzy stanęli w pojedynku rycerskim. To była niezwykle barwna lekcja.

Dziękujemy!!!

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google