GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

            Nie wszyscy wiedzą, że z inicjatywy UNESCO corocznie 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Tak się złożyło, że tegoroczne eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej odbyły się w naszej szkole dzień później, tj. 22 marca, i stały się niejako jego pięknym uzupełnieniem.

            W gminnym święcie poezji wzięło udział szesnaścioro recytatorów ze szkół w Karsinie, Osowie i Wielu. Główną nagrodą były zaproszenia na kwietniowy finał powiatowy w Kościerzynie. Młodzi miłośnicy recytacji dostarczyli słuchaczom wielu wzruszeń i emocji. Komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Lipski, Bożena Wieteska i Anna Muchowska po uważnym wysłuchaniu recytacji i piosenek (te w ramach Turnieju Poezji Śpiewanej) zdecydowała, że w bieżącym roku naszą gminę w finale kościerskim będą reprezentować następujący uczniowie:

  • Klasy I – III: Marcelina Narloch, SP w Karsinie (I miejsce) i Róża Popielas, SP w Osowie (II miejsce);
  • Klasy IV – VI: Aleksander Szuca (I miejsce) i Kornelia Wojak (II miejsce) – obydwoje ze szkoły w Karsinie;
  • Klasy VII – VIII: Dawid Czapiewski, SP Osowo;
  • Turniej Poezji śpiewanej: Patrycja Gołuńska i Maria Bernady (równorzędne I miejsce) ze szkoły w Osowie.

           Serdecznie gratulujemy i dziękujemy nie tylko nagrodzonym, ale i wszystkim uczestnikom eliminacji.

            Życzymy sukcesów w Kościerzynie! Trzymamy za Was kciuki!

S. i J. Głowaccy

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google