ŚWIĘTA NARODOWE

ŚWIĘTO FLAGI

Święto Flagi to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, obchodzone corocznie 2 maja. Tego dnia Polacy wywieszają biało-czerwone flagi, symbolizujące jedność i niepodległość narodu.

Pomimo że Święto Flagi jest stosunkowo młodym świętem, wprowadzonym w 2004 roku, szybko zyskało popularność wśród Polaków. Jest to dzień, w którym Polacy mogą okazać swój patriotyzm i zrozumieć znaczenie flagi jako symbolu narodowego.

Warto przypomnieć, że biało-czerwona flaga jest jednym z najważniejszych symboli narodowych, obok godła i hymnu.

Plik:Animated-Flag-Poland.gif

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 Maja, uchwalona w 1791 roku, jest jednym z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna konstytucja, która wprowadziła zasady demokratyczne i równości obywateli. Została uchwalona w czasach, gdy Polska była pod silnym naciskiem zewnętrznym, a jej celem było wzmocnienie władzy centralnej i ochrona suwerenności kraju.