WARSZTATY PSZCZELARSKIE

WARSZTATY PSZCZELARSKIE
W MANUFAKTURZE ROZWOJU I RADOŚCI

W czwartek 8 maja uczniowie klas czwartych uczęszczających na lekcje j. kaszubskiego wyjechali na lekcję w terenie, a były to warsztaty pszczelarskie MINI BARCI.

W trakcie zajęć uczniowie poznali rolę pszczelarza, jego ubiór i narzędzia pracy, budowę ula dowiedzieli się jak powstaje miód, jak żyją i funkcjonują pszczoły i jakie pełnią rolę w ulu. Następnie zbudowali hotel dla pszczół oraz mieszkanko dla zapylaczy.

Po tym trudnym zadaniu nadszedł czas na zabawy i tańce integracyjne w ogrodzie, gdzie motywem przewodnim były owady i zwierzęta.

Po zabawach organizatorzy zajęć poczęstowali uczniów kanapkami z miodem i pyszną lemoniadą. Ostatnią częścią warsztatów były zajęcia plastyczne, podczas których każdy uczestnik namalował swoje wyobrażenie wiosennej łąki na kawałku drewna w kształcie plastra miodu, z których powstał piękny wiosenny obraz łąki.

Była to bardzo cenna lekcja, która na pewno wzbogaciła wiedzę uczniów, ale także pozwoliła w inny niż zazwyczaj sposób zacieśnić więzi  i relacje rówieśnicze.

Ewa Bal

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google