OGÓLNOPOLSKI SUKCES ALEKSANDRY BURCHAT

Aleksandra Burchat wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie
„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”


Niedawno informowaliśmy o zdobyciu przez Olę Burchat I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na drzewo genealogiczne pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

W poniedziałek 10 czerwca 2024 r. odbyła się w Gdańsku uroczystość wręczenia dyplomów, której organizatorem było Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Ola otrzymała dyplom finalisty tego konkursu. Były gratulacje i życzenia od Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Grzegorza Krygera oraz od dyrekcji Archiwum Państwowego w Gdańsku, współorganizatora konkursu w województwie pomorskim.


Jeszcze nie opadły emocje związane z tym wydarzeniem, a już dotarła do nas informacja, że Ola zdobyła wyróżnienie w etapie ogólnopolskim tego konkursu. To bardzo duży sukces, ponieważ na eliminacje ogólnopolskie wpłynęło 46 najlepszych prac z całego kraju, a nagrodzono tylko 18, w tym pracę Oli.

Gratulujemy Oli i Jej rodzinie!


Jesienią 2024 r. zostanie ogłoszony regulamin 4. edycji tego konkursu. Zachęcam do udziału w nim, a przygotowania można rozpocząć już teraz. Wakacje to okres sprzyjający spotkaniom z bliższą i dalszą rodziną. Będzie zapewne wiele okazji do zdobycia informacji potrzebnych do przygotowania pracy konkursowej.

Ten konkurs to bardzo cenna inicjatywa. Najważniejszą wartością konkursu jest to, że poznawanie dziejów rodziny pozwala na rozwijanie więzi rodzinnych i kształtowanie szacunku dla dorobku minionych pokoleń, a gromadzenie pamiątek z przeszłości, takich jak fotografie, dokumenty archiwalne, listy, wspomnienia i pamiętniki oraz przedmioty materialne, które kiedyś służyły przodkom, pozwala na uchronienie ich przed utratą i zapomnieniem, tak by przetrwały dla przyszłych pokoleń, bo są świadectwem trwania rodziny. W każdej rodzinie warto rozwijać w młodym pokoleniu świadomość tożsamości i dziedzictwa rodzinnego i lokalnego.

Elżbieta Brzeska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google

Rolka z uroczystości wręczania nagród