ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU OTWP

Dnia 25 maja w Szkole Podstawowej w Przodkowie odbyły się wojewódzkie eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. pomorskiego. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja powołana przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu: ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii i ratownictwa. Konkurs rozgrywany jest w trzech grupach wiekowych tj.: I grupa (kl. I – IV), II grupa (kl. V-VIII), III grupa (szkoła średnia).

Powiat kościerski reprezentowała nasza uczennica Antonina Datta z kl. VIb. W finale wzięło udział 55 uczestników ze wszystkich powiatów naszego województwa. Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym był pisemny test wiedzy z którego do drugiego etapu awansowało po 4-5 osób z każdej grupy. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy turnieju mieli okazję zwiedzić jedyne na Pomorzu Muzeum Pożarnictwa im. dha Leona Deyka w Przodkowie.

Etap drugi konkursu to część ustna przed publicznością. W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych do finału ustnego zakwalifikowała się Antonina Datta. Wysoki poziom wiedzy oraz wymagające pytania sprawiły, że rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie nasza uczennica uplasowała się na IV miejscu w województwie pomorskim.

Należy dodać, że to bardzo dobry wyniki, gdyż Antonina w swojej grupie wiekowej w finale ustnym musiała zmierzyć się z chłopcami starszymi od siebie o dwa lata. Do podium zabrakł jej tylko 1 pkt. Cenne doświadczenie, które tam zdobyła z pewnością będzie procentować w kolejnych edycjach tego turnieju.

Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google