SPEKTAKL TEATRALNY “LOKOMOTYWA PANA TUWIMA”

28 października uczniowie klasy I b wybrali się po raz pierwszy do teatru w Kościerzynie na spektakl pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Organizatorem był Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Już od początku dnia pierwszoklasistom towarzyszyły ogromne emocje. Uczniowie nie mogli doczekać się występu aktorów na scenie. Piękna scenografia, dekoracje, muzyka, która ożywiła akcję.

Głównymi bohaterami była rodzinka Tralalińskich. Wesołe małżeństwo z synem i córką. Rodzinka wybierała się na wakacje lecz spóźniła się na pociąg. Pojawił się przemiły pan konduktor, który zapewnił o kolejnym przyjeździe pociągu, jednocześnie był narratorem całego przedstawienia. „Czarodziejska lokomotywa” zabrała wszystkich w podróż do wierszy Juliana Tuwima między innymi takich jak: „O Panu Tralalińskim”, „Dyzio marzyciel”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Abecadło”… Jednak najbardziej uczniom spodobała się „Rzepka”, która przyniosła ogrom śmiechu wśród wszystkich widzów widowni.

Widząc zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów  jesteśmy pewni, że wyjazd do teatru można uznać za udany.

opr. Małgorzata Pokrzywińska