WYJŚCIE DO PIEKARNI…

WYJŚCIE DO PIEKARNI…

W miniony poniedziałek 14 marca, klasa I b odwiedziła miejscową piekarnię.

W ramach projektu „Serdeczna karteczka”, który realizuje część uczniów z tej klasy, uczniowie na zajęciach rozwijających kreatywność wykonali przepiękne kartki dla pracowników Piekarni GS w Karsinie.

Warto wspomnieć, że 15 marca był obchodzony ”Dzień Piekarza i Cukiernika”. Uczniowie bardzo ucieszyli się, że mogli zobaczyć miejsce gdzie powstają chleby, bułeczki i słodkości- pączki, ciastka, rogaliki… Wizyta w piekarni przebiegła w miłej atmosferze. Na uczniów czekała pani Katarzyna Libera, która opowiedziała o pracy piekarza i cukiernika. Uczniowie zobaczyli urządzenia, które pomagają w pracy, ogromny piec, a także magazyn. Mieli możliwość zadawania pytań, dzięki którym m.in. dowiedzieli się jaka jest dzienna ilość wypiekanego pieczywa. Chleby i bułeczki to ok. 6 tysięcy sztuk, które trafiają do sklepów. Na zakończenie uczniowie otrzymali przepyszne pączki, które bardzo smakowały. Zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły na kolejne lekcje.

opr. Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album Zdjęć Google