Z KASZUBSKIM W SZKOLE

W  ostatnim czasie sporo działo się u uczniów naszej szkoły, którzy uczą się języka kaszubskiego.

W ramach dodatkowych zajęć uczniowie bogacili swoje doświadczenia związane z kaszubszczyzną w postaci warsztatów i wycieczek. W kwietniu uczniowie klas IV uczestniczyli w warsztatach zdobienia pisanek metodą batiku. Po zapoznaniu z narzędziami i sposobem pracy, każdy zabrał się do wykonania zadania, a jak się z czasem okazało- nie było ono proste! Chwilę zajęło wypracowanie swojej taktyki, ale efekty cieszyły oko każdego ucznia. Po skończonej pracy był czas na przyjemności.  Spacer uliczkami rynku w Chojnicach oraz aktywności na placu zabaw uatrakcyjniły wyjazd.

Kolejny wyjazd to udział w gali podsumowującej X Wojewódzki Konkurs Znajomości Legend Kaszubskich w Gdańsku, na której to  uczennice  z klasy  IV – Antonina Datta, Lena Wieteska oraz Iga Wieteska  odebrały nagrody za zajęcie I i II miejsca oraz wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim.                  

Po uroczystości odwiedziliśmy Jumpcity w Gdańsku, gdzie ponownie mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas, po krótkim spacerze po  mieście, dumni z osiągnięć udaliśmy się w drogę powrotną.

Laureatkom gratulujemy!

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google