“WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”

29  Akcja Sprzątania Świata – Polska 2022 – ,,Wszystkie śmieci są nasze”

Sprzątanie Świata to lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest kształtowanie postawy szacunku dla otaczającej przyrody poprzez promowanie nieśmiecenia i naukę segregacji odpadów. W tegorocznej akcji, która odbyła się 19 września, wzięły udział klasy IV oraz klasa VI wraz z nauczycielami: p. Iwoną Seweryn, p. Marylą Solecką, p. Agnieszką Szulc, p. Elą Łosińską oraz panem Aleksandrem Łosińskim.

Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki, z wielkim zaangażowaniem posprzątały część ścieżki rowerowej prowadzącej do Wiela, drogę do Abisynii oraz Dąbrowy.

To coroczne przedsięwzięcie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie pozytywnie zaskakujące poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.

Skąd wzięła się Akcja Sprzątania Świata?

Clean up the World to ruch wywodzący się z Australii, zapoczątkowany w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko  40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcja ta jest prowadzona od 1994 roku.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google