ADWENTOWO-ŚWIĄTECZNE DZIEŁO POMOCY – PODSUMOWANIE

Kolejny rok za nami. Tak wiele zdarzeń odchodzi w przeszłość. Nie zapominamy jednak o  wielkich sercach naszych uczniów i ich rodziców, którzy po raz kolejny okazali swoją pomoc potrzebującym.

Przełom listopada i grudnia to tradycyjnie czas pomagania hospicjum oraz samotnym mieszkańcom naszej społeczności. Zaczęliśmy od zbiórki środków higienicznych dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz dla oddziału onkologicznego UCK w Gdańsku. Zbiórka tych środków była bardzo owocna. Zebraliśmy dla obu instytucji 20 paczek pampersów, 102 szt. opakowań chusteczek nawilżanych, 76 szt. żeli i szamponów, 70 szt. szczoteczek do zębów, 20 szt. mydeł, 6 kocyków i 5 ręczników.

Pracownię przygotowania stroików na kiermasz świąteczny wsparły w tym roku swoimi zdolnościami krawieckimi dwie panie: Beata Biegniewska i Iwona Megger. Obie panie zeszyły nam tunele, z których powstały wianki ozdabiane później przez p. Danutę Trzcińską. Oprócz wianków na świąteczny kiermasz przygotowaliśmy jeszcze bombki decoupage, świeczniki, ozdobne szyszki. Pani Beata Biegniewska ofiarowała również pluszowe kotki i igielniki stworzone z dziećmi podczas zajęć kreatywnych. Spora część tych ozdób trafiła do hospicjum w Gdańsku. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na dwa cele: wsparcie działalności hospicjum oraz dofinansowanie zakupu pompy insulinowej dla małego Gabrysia z Karsina.

Tuż przed Bożym Narodzeniem do kilkunastu samotnych mieszkańców Karsina i okolic trafiły paczki żywnościowe. Paczki rozwoziły wspólnie z p. Krzysztofem Dattą najmłodsze wolontariuszki. Te upominki mogły powstać, gdyż bardzo wielu uczniów przyniosło do nich produkty, które z pewnością przydały się potrzebującym. Warto tutaj wspomnieć, że tradycja ich przygotowania ma już w naszej szkole 24 lata!

Wszystkim, którzy w najdrobniejszy sposób dołożyli swoją cegiełkę dobroci i serca, bardzo dziękujemy! Łącząc wspólnie nasze chęci i siły, możemy zmieniać świat na lepszy.

Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Uczniom i Wolontariuszom!

Życzymy Wszystkim pięknego Nowego Roku! Niech każdy jego dzień wypełnia dobro dawane i otrzymywane.

Szkolne Koło Wolontariatu

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google