SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Crown of Thorns on Grunge Tan Background

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 6 – 8 marca 2023r. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. Jerzy Gugała, pallotyn z Ożarowa. W ramach rekolekcji odbyły się spotkania formacyjne z dziećmi i młodzieżą szkolną. Ponadto, uczniowie kl. VI przygotowali na tę okazję spektakl profilaktyczny pt. „Trędowaty, bo niekochany”.

Była to opowieść o nas, ludziach XXI wieku, istotach spragnionych miłości, lubiących się wywyższać, chwalić, szybko zdobywać pieniądze. Dzisiaj w tym szybko biegnącym i zmieniającym się świecie, w pogoni za dobrami materialnymi często gubimy i zatracamy takie wartości jak miłość, dobroć, otwartość na drugiego człowieka. W przedstawieniu ukazane zostało jak wiele traci człowiek, jeżeli nie nawiąże prawdziwego dialogu, szczerej rozmowy z drugim człowiekiem. Ratunkiem dla każdego okazuje się głos sumienia, które może wskazać nam właściwą drogę życiową. Sumienie to wewnętrzne odczucie, nazywane także sądem rozumu, które pozwala oceniać postępowanie własne jako dobre lub złe. Dlatego sumienia należy słuchać i je kształtować.

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google