MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ – SUKCESY MINISTRANTÓW

Sukcesy ministrantów!

Dnia 11 marca 2023r. w Malachinie odbyły się rejonowe eliminacje XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej. Celem mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich że wszystkich parafii podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych. Mistrzostwa składają się z etapów: dekanalny, rejonowy, diecezjalny i finał krajowy. Zawody odbywają się w trzech grupach wiekowych: ministrant (roczniki 2011 – 2014), lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010) i lektor starszy (roczniki 2002 – 2006).

W etapie rejonowym wzięły udział drużyny z 6 dekanatów (Borzyszkowski, Bruski, Chojnicki, Człuchowski, Rytelski, Czerski). Nasi ministranci zdobyli następujące miejsca:

– I miejsce (kategoria ministrant),

– I miejsce (kategoria lektor młodszy).

Parafia Karsin nie wystawiła drużyny w kategorii lektor starszy. Osiągnięte wyniki dały nam awans do etapu diecezjalnego.

Etap diecezjalny odbył się dnia 18 marca br. w Starogardzie Gdańskim. Nasze drużyny zajęły następujące miejsca:

– IV miejsce (kategoria ministrant),

– III miejsce (kategoria lektor młodszy).

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google