DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY

Dzień Młodych w Kościerzynie

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia 2023r. ponad 5 tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w celebracji Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Młodzież w procesji z palami przeszła na plac św. Jana Pawła II, by wziąć udział w uroczystej mszy św., której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. W swoim wystąpieniu biskup przywołał pamięć Jana Pawła II, jako wzór człowieka godnego naśladowania.

W ramach obchodów odbył się też koncert ewangelizacyjny zespołu TAU. Wszyscy uczestnicy otrzymali też darmowy posiłek. Warto dodać, że w tym wydarzeniu wzięła udział grupa naszych uczniów z klas VIII, w ramach formacji do sakramentu bierzmowania.

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google